Archív

Malé čierne perličky 2015

wp 20150626 11 21 35 pro

Každoročne býva dobrým zvykom, že občianske združenie Nová cesta organizuje súťaž pre rómske aj nerómske deti s názvom Malé čierne perličky. Tento rok sa podujatie rozdelilo do dvoch dní. Vo štvrtok 25.6. sa predviedli deti v disciplíne spevu rómskych piesní a taktiež odprezentovali svoje výtvarné práce. V piatok 26.6. deti súťažili v disciplínach: recitácia rómsych textov, recitácia slovenských textov a sólová hra na hudobný nástroj. Je nám veľkým potešením oznámiť, že dvaja žiaci našej školy sa ocitli na stupni víťazov. Kamila Balogová z 8.A získala tretie miesto v speve a Miroslav Beňak zo 4.A získal tretie miesto v hre na hudobný nástroj. Veríme, že tieto úspechy inšpirujú aj ostatných žiakov našej školy a v budúcom ročníku tohto vydareného podujatia získajú ešte viac medailí.

Fotografie z vystúpenia a výtvarné práce našich žiakov si môžete pozrieť vo fotogalérii.